Dzisiaj jest: 7.7.2022, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Budownictwo przemysłowe

Tematy związane z budową przemysłową: hale, magazyny, fabryki, zakłady produkcyjne itp.
Dodaj odpowiedź

Magazyn dla niedużej działalności

rozpoczęty 4 lata temu przez Zamojski
2018-12-03 15:31 55%
Panowie i Panie, potrzebuję pomocy. Od pewnego czasu prowadzę niewielką działalność gospodarczą. Rzecz w tym, że trochę się to szybko rozrosło i potrzebuję magazynu, gdzie będę trzymał towar.

Tutaj pytanie do Was, lepiej wybrać konstrukcję stalową, czy betonową? Budować, a może wynająć? Znacie pewnie lepiej ode mnie obecne stawki rynkowe, a może ktoś miał podobny dylemat. Pozdrawiam.
odpowiedziano 4 lata temu przez RobertBUD
2018-12-05 10:05 53%
Stawiajając konstrukcję teraz zastanów się dobrze nad wyborem bo stalową wykonasz szybciej od betonowej
Wynajem jest dobrym wyjściem jak masz niewielką działalność i jeszcze nie wiesz czy to się utrzyma na dłużej na wybranym terenie

Zapłacisz wtedy określoną kwotę, zrobicie umowę na wybrany okres i po krzyku
odpowiedziano 4 lata temu przez Radek78
2018-12-12 13:49 52%
Jest tak jak mówi kolega wyżej. Jak chcesz na teraz magazyn to tylko stal, za dużo zabawy z betonową konstrukcją. No i jak duży ten magazyn ma być, planujesz działalność na stałe w jednym miejscu?
odpowiedziano 4 lata temu przez Zamojski
2018-12-13 16:42 53%
Kurcze.. w sumie sam nie wiem czy wolałbym wybudować, czy wynająć. Mam kawałek działki jeszcze i może tam zmieściłby się niezbyt duży magazyn. Jak dla mnie powinno wystarczyć. To chyba lepsze na dłuższą metę od wynajmu prawda?

Oczywiście w planach mam działanie w swojej branży cały czas na swoim terenie, jak to mówią do emerytury ;) Nie przeszkadza pora zimowa w stawianiu magazynu ze stali? A z betonu? Wiem, że to odgrywa rolę w przypadku domów. Tu jest podobnie?
odpowiedziano 4 lata temu przez RobertBUD
2018-12-20 12:02 55%
W zimę nie radzę stawiać betonowej hali, dużo komplikacji i szereg problemów z wysychaniem
Masz już odpowiedź skoro tak - budowa hali stalowej. Masz działkę, musisz to wykorzystać. Tak jak mówisz bedzie to tańsze na dłuższą metę od wynajmu

Jak masz jakieś produkty wymagające odpowiednich warunków przechowywania lub chcesz mieć tam jednocześnie pomieszczenia biurowe to pamiętaj o ociepleniu budynku
odpowiedziano 4 lata temu przez GrzegorzOS
2019-01-08 16:35 93%
Miałem podobny dylemat do Twojego, teraz stoje przed kwestią ocieplenia. Obecny trend to konstrukcje stalowe i jak dla mnie zrobisz to szybciej i w razie co możesz zawinąć interes jak noga się podwinie, a budynek sprzedać.

Mając działkę to bez wzgledu na pore roku bierz stal, zleć to jakiejś sprawdzonej lokalnej firmie i po krzyku. W krótkim czasie ci postawią. Ja ze swojej hali mam biuro i jeszcze troche miejsca na towar. Wszystko mozna wygodnie ustawic, przestawic, dopasowac pod siebie. A z betonem tak nie podziałasz...
odpowiedziano 3 lata temu przez Zamojski
2019-01-21 15:18 53%
Dziękuję Panowie za pomoc!

Podjąłem decyzję, stalowy obiekt na własnej działce. W magazynie będę trzymał towar mogący się zepsuć ze względu na różne temperatury w sezonie no i kilka pomieszczeń socjalnych też stworzę. Dobrze, że piszecie o ociepleniu. Akurat dopytam: wełna? styropian? pianka poliuretanowa?
odpowiedziano 3 lata temu przez RobertBUD
2019-02-11 11:18 56%
Poradzić mogę jedynie z doświadczenia w ocieplaniu. Ocieplenie budynku stalowego to bywa duże wyzwanie, szczególnie jak uwzględnisz wszystkie mostki termiczne mogące mieć miejsce w przypadku wełny lub styropianu. To powolny proces eliminacji takich miejsc. Zwykle zalecam moim klientom piankę poliuretanową, wynika to nie tyle z ceny, która jest nieco wyższa, co z właściwości materiału. Piankę po pierwsze kładzie się szybciej, więc jak zależy komuś na czasie to jest to najlepszy wariant. Po drugie masz w pełni ocieplony budynek z wykluczeniem mostków termicznych. Po trzecie właściwości pianki są według mnie nieporównywalne z innymi materiałami.

Nie twierdzę, że to jedyne i słuszne rozwiązanie, lecz moja praktyka pokazuje na skuteczność tego materiału, szczególnie w dużych obiektach. To co zapłacisz więcej za docieplenie pianką PUR to zwróci się w rachunkach za energię potrzebną do ogrzania obiektu.
odpowiedziano 3 lata temu przez radomir_buduje
2019-06-17 12:27 52%
Hej, znalazłem coś właśnie dla Ciebie. Dzięki tej stronie http://krakster.pl/ będziesz mieć dostęp do bieżacych informacji z brnaży budowlanej.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.