Dzisiaj jest: 23.7.2021, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Budowa stalowej konstrukcji wieży szybowej w Jaworznie.

Dodano: 3 lata temu Czytane: 687

W Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej trwają pracę nad powstaniem konstrukcji stalowej wieży szybowej dla Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie.

Budowa stalowej konstrukcji wieży szybowej w Jaworznie.
W Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej trwają pracę nad powstaniem konstrukcji stalowej wieży szybowej dla Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie. Konstrukcja w przypadku tego typu realizacji musi być wykonana perfekcyjnie, a sam proces budowy nie należy do najprostszych. Ta bryła o wadze 630 ton ma być gotowa do 2023 roku.

Władz Huty Pokój wskazują, iż tego typu interesująca konstrukcja nie jest podobna do tych obecnie produkowanych na terenie zakładu. Niemniej jednak przedsiębiorstwo ma już bogate doświadczenie w tworzeniu podobnych konstrukcji ze stali, które dopasowuje do indywidualnego zapotrzebowania inwestorów. Wieża powstanie na bazie ramy przestrzennej, a podstawowe części składowe oparte będą o cztery zastrzały. Na nich umocowane zostaną belki oraz rygle dla wybranych poziomów technologicznych, z kolei budowa klatki schodowej będzie oparta o konstrukcję samonośną wspierającą całość. Wszystkie przeprowadzone zabiegi mają umożliwić solidne wsparcie dla kilkusettonowej konstrukcji budowlanej. Konieczność budowy wieży jest podyktowana utrzymaniem bezpieczeństwa energetycznego kraju. Powstanie szybu Grzegorz ma zapewnić stałe i bezproblemowe działanie kopalni przez następne kilkadziesiąt lat. Zmiany w zakresie infrastruktury mają usprawnić wydajność pracy, ale też bezpieczeństwo dla pracowników.

Inwestycja dla Huty Pokój jest wyzwaniem, ale popartym doświadczeniem na rynku. Przedsiębiorstwo produkcyjne już wielokrotnie wykazywało się dużymi realizacjami na terenie Polski. Przykładem może być most kolejowy na Martwej Wiśle, czy też budowa fasady stadionu Green Point w Kapsztadzie. Po działalności firm zajmujących się tego typu realizacjami widzimy wyraźnie, iż konstrukcje stalowe stanowią bardzo potrzebny i zarazem perspektywiczny rynek zbytu.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.