Dzisiaj jest: 1.12.2020, imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Domy piętrowe wciąż na fali. Inwestorzy to dostrzegają!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 591

Dzisiejsza technologia sprawia, że budynki kojarzące się z tandetą wykonaną na bazie brył o jednakowych wymiarach oraz szarej elewacji to przeszłość.

Domy piętrowe wciąż na fali. Inwestorzy to dostrzegają!
Dzisiejsza technologia sprawia, że budynki kojarzące się z tandetą wykonaną na bazie brył o jednakowych wymiarach oraz szarej elewacji to przeszłość. Obecnie innowacyjne projekty architektoniczne zapewniają nie tylko doskonałe właściwości wizualne, ale także funkcjonalne. Stawiane budynki o tradycyjnej bryle mają też jedną podstawową zaletę, nie posiadają zbędnych skosów. Wygoda dla klientów przekłada się w liczbę zamówień takich realizacji w wielu rejonach na całym świecie.

Poruszając się wśród nowych, ekonomicznie zaplanowanych osiedli widzimy wygodę jaką daje taka konstrukcja. Podobne zalety dostrzegają klienci zlecający budowę domu na niewielkiej działce. Dom piętrowy ma jedną niepodważalną zaletę, może być położony na niewielkiej działce, gdzie brakuje miejsca. Obrzeża miast oraz gęsta zabudowa to czynniki, które decydują często o postawieniu tej właśnie konstrukcji. Sam metraż nie posiada skosów, przez co łatwiejsze zadanie mają dekoratorzy wnętrz. Nie występuje tu także problem z wielkością budynku oraz wysokością ścian. Tam, gdzie na działce nie zmieściłoby się 200 mkw budynku, obiekt rozłożony na parter i piętro będzie rozwiązaniem tego problemu. Plusem domów piętrowych jest jednakowa wysokość ścian, przez co nie ma potrzeby dopasowywania mebli do niewymiarowej w pełni przestrzeni. Obiekt może zostać doposażony w większą liczbę okien, co przekłada się na ilość wpuszczanego wewnątrz światła dziennego.

Aktualne czasy wymagają często od inwestorów rozmieszczenia na niedużej działce możliwie jak największego, przestrzennego budynku. Jest to możliwe wyłącznie przy wykorzystaniu obiektów piętrowych. Właściciele domów jednorodzinnych mogą zlecić projekt budynku dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Bez problemu odgrodzimy część jadalną od sypialni, łazienki, czy miejsca pracy. Firmy budujące na zamówienie tego typu budynki muszą uwzględnić plan zagospodarowania przestrzennego, który może uniemożliwiać wykonanie takiej konstrukcji. Jeżeli jednak jest taka możliwość to warto przyjrzeć się najnowszym trendom panującym na rynku. Architekci prześcigają się w pomysłowości, a nudne i nijakie budynki betonowe zostały zastąpione przez pełne funkcjonalności i estetyki rozwiązania budowlane.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.