Dzisiaj jest: 22.6.2021, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Fabryka włókien w Gorzowie z solidnym wsparciem USA.

Dodano: 3 lata temu Czytane: 546

Trwająca w Gorzowie potężna inwestycja może liczyć na ciągłość finansową dzięki współpracy z firmą Universal Fibres ze Stanów zjednoczonych.

Fabryka włókien w Gorzowie z solidnym wsparciem USA.
Trwająca w Gorzowie potężna inwestycja może liczyć na ciągłość finansową dzięki współpracy z firmą Universal Fibres ze Stanów zjednoczonych. Aktualnie na terenie obiektu produkcyjno – magazynowego trwają prace remontowe. Powierzchnia 5 tys. mkw ma zostać już niebawem doposażona w instalacje głównych linii produkcyjnych, przy których zatrudnienie znajdzie około 170 osób.

Zarządca użytkowanego obiektu prowadzi szeroko zakrojoną rekrutację na pracowników: elektro – mechaników, pracowników linii produkcyjnych, operatorów maszyn, inspektorów jakości, inżynierów oraz pracowników biurowych. Firma Universal Fibres swoje początki w Stanach Zjednoczonych datuje na rok 1969. Wraz z silnym wzrostem gospodarczym i działaniami na wielu światowych rynkach (Chiny, Tajlandia, Walia, Japonia, Singapur oraz Polska) może poszczycić się zatrudnieniem na poziomie blisko 1200 osób. Przesiębiorstwo zajmuje się produkcją włókien wykorzystywanych do tworzenia dywanów, wykładzin, ale ich zastosowanie sięga aż do branży medycznej, wojskowej oraz tekstylnej. Według przedstawicieli firmy to właśnie Gorzów stanie się głównym centrum dystrybucji na terenie Europy, głównie przez wzgląd na doskonałą lokalizację oraz infrastrukturę techniczną dopasowaną do funkcjonowania firmy tego typu. Jest to więc pewnego rodzaju reaktywacja dawnych Zakładów Włókien Chemicznych „Stilon”, która kiedyś stanowiła główny motor napędowy przemysłu na tym terenie.

Pozytywna opinia firmy Universal Fibres dotyczy również dobrej współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami zainteresowanymi funkcjonowaniem tej gałęzi przemysłu na terenie Gorzowa. Ponadto zaletą inwestycji jest szeroki dostęp do wykwalifikowanych pracowników, których na lokalnym rynku pracy nie brakuje. Zakład produkcyjny zajmował się przez kilkadziesiąt lat wytwarzaniem przędzy nylonowej, żyłki nylonowej oraz folii magnetycznej. Niemożność utrzymania wysokiej produkcji w kolejnych latach sprawiła, iż z 10 – tysięcznej kadry pracowniczej u szczytu działalności, pozostało jedynie kilkaset osób. Z czasem spółkę poddano restrukturyzacji, która wymusiła zmianę nazwy. Obecnie funkcjonujący „Stilon” zasila wiele gałęzi przemysłu, a współpraca z amerykańskim partnerem daje nadzieję na powrót na dobre tory.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.