Dzisiaj jest: 26.9.2020, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Pozwolenia i zgody przy budowie hal stalowych.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 355

Przed podjęciem się budowy hali stalowej niezbędne jest posiadanie pozwolenia na budowę. Ten etap jest konieczny dla inwestora, który liczy na prowadzenie działań zgodnych z obowiązującym prawem.

Pozwolenia i zgody przy budowie hal stalowych.
Przed podjęciem się budowy hali stalowej niezbędne jest posiadanie pozwolenia na budowę. Ten etap jest konieczny dla każdego inwestora, który liczy na prowadzenie działań zgodnych z obowiązującym prawem. Podobnie jest z uzyskaniem odpowiednich zezwoleń, które są wymagane przy realizacji każdego projektu.

Budowa hali stalowej wymaga stworzenia koncepcji architektonicznej, co następuje najczęściej przed momentem zakupu terenu lub wynajęciem działki pod określoną inwestycję. W projekcie wykonanym przez architekta znajdziemy zapisy dotyczące wielkości budynku, użytej technologii, czy liczby pracowników. Szczególnie istotne są tu informacje dotyczące wymiarów umożliwiających lub uniemożliwiających postawienie hali na wybranej działce. Kolejnym etapem na drodze do realizacji inwestycji jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Taki dokument może zdobyć inwestor lub inny podmiot nieposiadających prawa własności dla wybranej nieruchomości. Chodzi tu przede wszystkim o przypadki wynajęcia danego terenu pod budowę hali stalowej, kiedy to sam zainteresowany może ubiegać się o taki dokument bez udziału właściciela działki. W tym celu należy skierować wniosek do właściwego urzędu, dokument powinien zawierać wszelkie szczegóły dotyczące inwestycji, wraz z dwoma kompletami map pozwalających na lokalizację inwestycji. Ponadto potrzebne jest oświadczenie zawierające informację o dostarczeniu wymaganej ilości wody, energii elektrycznej oraz energii cieplnej. Zestaw dokumentów składamy w lokalnym Wydziale Urbanistyki w Starostwie Powiatowym. Powyższe wymagania dotyczą jednak wyłącznie terenów nieobjętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

W przypadku objęcia danego terenu miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nie ma potrzeby wystąpienia o decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Musimy jedynie postarać się o wypis i wyrys z wydziału urbanistyki, wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek. Następnie możemy przystąpić do ustalenia projektu budowlanego zawierającego sposób zagospodarowania terenu, koncepcję instalacji elektrycznych i sanitarnych, rozmieszczenie dróg, zjazdów itd. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to możemy złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę w lokalnym wydziale architektury. Zobacz także: Hale stalowe w rolnictwie, idealne dla zwierząt?
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.