Dzisiaj jest: 7.7.2022, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Wagi wykorzystywane w produkcji, magazynach, fabrykach.

Dodano: 3 lata temu Czytane: 977

Urządzenia pomiarowe stają się nieodzownym elementem wielu gałęzi przemysłu. Spotkamy je w fabrykach, magazynach, halach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie wymagane jest dokładne sprawdzenie masy.

Wagi wykorzystywane w produkcji, magazynach, fabrykach.
Urządzenia pomiarowe stają się nieodzownym elementem wielu gałęzi przemysłu. Spotkamy je w fabrykach, magazynach, halach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie wymagane jest dokładne sprawdzenie masy towarów, elementów maszyn i nie tylko. Instalacja wagi pozwala też zautomatyzować procesy zachodzące w przedsiębiorstwach, włącznie z dokonywaniem precyzyjnych pomiarów.

Wagi znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle: hutach, cementowniach, fabrykach budowlanych, kopalniach, przemyśle drogowym, farmaceutycznym, chemicznym i nie tylko. Urządzenia te są wykorzystywane w produkcji, ale też do ważenia różnych części składowych dla nowoczesnych maszyn. Rynek wag przemysłowych jest naprawdę szeroki i składa się z profesjonalnych firm oferujących najlepsze rozwiązania w zakresie stosowanych czujników, elektronicznych przetworników i innych rozwiązań usprawniających pracę. Zdecydowana większość wag cechuje się doskonałymi parametrami w zakresie odporność na uszkodzenia. Wstrząsy i wibracje to główne zjawiska mogące powodować awarie, które przy rozwiązaniach przemysłowych stają się bardzo kosztowne. Wagi przemysłowe współpracują z nowoczesnymi systemami informatycznymi, co pozwala na rozszerzenie możliwości urządzeń i stworzenie jednego, w pełni zautomatyzowanego systemu. Wyróżniamy podstawowe rodzaje wag wykorzystywanych w przemyśle: najazdowe, pomostowe, fundamentowe.

Wagi najazdowe wykorzystywane są w celu kontroli masy materiałów znajdujących się na wózkach przesuwanych ręcznie. Są one wyposażone w rampy najazdowe oraz położony niżej środek platformy do załadunku. Wagi pomostowe znajdziemy z kolei przede wszystkim w hurtowniach i magazynach, gdzie potrzebne jest zastosowanie urządzeń pomiarowych różnej, często indywidualnie projektowanej wielkości. Kładzenie ładunków odbywa się tu mechaniczne, co pozwala na zważenie znacznie większego tonażu do nawet kilkunastu ton. Chętnie wybieranym rozwiązaniem w obiektach, gdzie przewozi się duże ilości towarów na paletach są wagi paletowe. Wówczas na wadze umieszczany jest towar z wykorzystaniem wózków widłowych. Podobnie wygląda kwestia branży produkcyjnej, gdzie z kolei sprawdzają się wagi pomostowe z rolkami. Ważą one produkty umieszczane na linii produkcyjnej. Nawet przemysł kolejowy posiada możliwość zastosowania wagi jako elementu toru, który mierzy wagę przewożonych produktów. Każdy rodzaj wagi jest wykonany na bazie nierdzewnego szkieletu, dzięki czemu znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających warunkach. Ciekawym przykładem niezwykle wytrzymałej wagi jest waga hakowa, którą wykorzystuje się w przemyśle ciężkim. Taka maszyna jest w stanie unieść nawet kilkadziesiąt ton za jednym razem.

Wśród maszyn zapewniających wygodę branży logistycznej znajdziemy tzw. wagopakarki. Tam liczy się szybki i dokładny pomiar możliwy dzięki zbiornikom z uchylnym dnem. Towary sypkie są przesypywane do specjalnych worków, gdzie są natychmiast ważone. Podobne rozwiązanie znajdziemy w przemyśle produkcyjnym, gdzie istnieją urządzenia liczące ilość napełnionych worków. Taki automatyzm znacznie ułatwia regularną kontrolę przepływu towarów w przedsiębiorstwie.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.