Dzisiaj jest: 7.7.2022, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Bramy garażowe – przegląd nowości i trendów w 2021 roku.

Dodano: rok temu Czytane: 362

Brama garażowa może wiele mówić o estetyce domu jednorodzinnego. Nie bez powodu producenci starają się sprostać wymaganiom wizualnym inwestorów/

Bramy garażowe – przegląd nowości i trendów w 2021 roku.
Brama garażowa może wiele mówić o estetyce domu jednorodzinnego. Nie bez powodu producenci starają się sprostać wymaganiom wizualnym inwestorów, gdyż dom jednorodzinny to pewnego rodzaju wizytówka dla właściciela. Niewłaściwa kolorystyka, źle dobrana faktura może szpecić, zamiast przedstawiać garaż w jak najlepszym świetle. Tym razem przyjrzymy się nowościom dostępnym na rynku, ale też klasycznym, ponadczasowym rozwiązaniom.

Pierwsze wrażenie

Bramy garażowe stanowią pokaźny element elewacji budynku. Przeciętna brama zajmuje powierzchnię rzędu 6 metrów kwadratowych, ale znajdziemy także konstrukcje większe, w granicach 12 metrów kwadratowych. Bramę dobiera się przede wszystkim do koloru elewacji, dachu, stolarki drzwiowej i okiennej. Konstrukcje są przez producentów zdobione z użyciem oklein lub lakierów. Popularne kolory będą zwykle dostępne od ręki, natomiast na rzadziej wybierane wersje z palety trzeba będzie zaczekać. W sprzedaży znajdziemy bramy w pełnej gamie kolorów z palety RAL oraz NCS. Wielu producentów korzysta także z własnego zestawu barw. Możemy więc wybierać spośród tradycyjnych odcieni: brązy, czernie, biele lub też postawić na bardziej intrygujące połączenia w odcieniach zieleni, szarości, czerni. W przypadku oklein jest podobnie, tutaj również znajdziemy szerokie spektrum kolorów.

Szarość – nowy hit w 2021 roku?

Wielu klientów decyduje się na wybór bramy garażowej w odcieniu szarości. Jasnoszara kolorystyka dobrze koresponduje z jasnymi elewacjami budynków. Podobnie wygląda kwestia dopasowania konstrukcji to reszty elementów, w tym stolarki drzwiowej i okiennej. Wielu sprzedawców zwraca uwagę na popularną kolorystykę w barwach antracytu, czyli nieco ciemniejszego odcienia szarości.

Okleiny drewniane

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju okleiny do bram przypominające do złudzenia różne gatunki drewna. Najwięcej zapytań wśród klientów obserwujemy na fakturę dębu w odcieniu: popielatym, rdzawym, bielonym. Producenci oferują także okleiny przypominające drewno sosnowe (jasne kolory) oraz świerkowe (orzechowe, wiśniowe). Niektórzy klienci wybierają nieco bardziej egzotyczne gatunki np. strukturę bambusa. Okleiny pozwalają dopasować się stylistyką do stolarki drzwiowej i okiennej. Jest to szczególnie polecane wtedy, gdy okna wykonano z prawdziwego drewna lub także wykończono przy użyciu drewnopodobnej okleiny. 

Najnowsze trendy – szeroki wybór faktur

Klienci coraz częściej szukają nietypowych wykończeń bram garażowych. Na odpowiedź producentów nie trzeba było długo czekać. W 2021 roku królować będą wszelkiej maści wzory desek poddane różnorakim obróbkom. Wykończenie bramy może od teraz przypominać podłogę, którą niedawno jeszcze kładliśmy w domu. Inwestorzy szukający nietypowych wariantów bramy garażowej mogą pokusić się o zakup konstrukcji z postarzaną fakturą, modnymi tłoczeniami, rozjaśnieniami. Wielbiciele loftowych wnętrz mogą z kolei wybierać spośród oklein przypominających strukturę betonu, kamieni, czy nawet metalu. Możemy także postawić na błyszczące wykończenie, matowe, bądź gładkie. Dowiedz się więcej, czytaj: bramy przemysłowe.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.